Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  „Můžete sedět kdekoli a stále máte skvělý poslech“ …to mi není jasné, jak vyřešili výškové reproduktory, které hrají směrově, aby byl kdekoli v místnosti jejich poslech výborný??? Basy se šíiří všemi směry, tam je to bez debat, ale výškáče jsou nastaveny jedním směrem. ???

  No nevyřešili, je to PR žvást :-) Tohle řeší až všesměrové měniče např. v bang-olufsen BeoLab 5, ale on člověk většinou stejně poslouchá z jednoho směru. Ten výškáč ve vzduchu není ani tak dobrý kvůli „vzájemným interferencím“ s středobasáčkem, ale aby 1) oba repráky hráli pocitově z jednoho bodu a 2) nejsou odrazy výšek od stěny bedny kolen výškáče.

  Aktivní repráčky s vlastním DAC na kanál vypadají dobře, toho procesingu mp3 bych se spíše bál, ale ALAC by to řešil.

  Hezký systém, Philips boduje :-)

  BeoLab 5 jsou podle Hi-Fi jen predrazene smeti, stejne jako vsechno audio od Olufsenu… to ze znacka dava kralovske rodine kazdej model co vyrobi a ze ma dokonaly design je jedna vec, ale hifisti to fakt hodnoti blbe. Jinak stebou na 100% souhlasim, tohle vyresit nejde….

  Nehodnotil jsem B-O, jen dával za příklad jejich řešení všesměrového výškáče, které by opravdu fungovat mohlo pro možnost poslechu z různých stran. Změnou polohy posluchače k oběma bednám se však i tak musí zdeformovat stereo obraz a tím prostorové vnímání zvuku, takže se posluchač nevyhne nějakému rozumnému usazení.

  V Mnichově na výstavě jsem slyšel systém MBL reference line (o dost dražší než cokoli od B-O :-) http://www.mbl.de/en/) založený na všesměrových měničích pro výšky a středy (basáky do obou stran) a výsledek nesrovnatelný s ničím…

  Takže všesměrovost řešit lze, ale s omezením (stereo-obraz) a tenhle výškáč od Phillipsu „na nožičce“ je normálně směrový.

  Ale jak jsem psal, produkt od pohledu povedený, ikdyž já pro sebe nevěřím ničemu s basákem menším než 30 cm :-)

  tak ja to vezmu trosku jinak. Kdyz budu mit v kapse 20ooo, prijdu do obchodu tak se rozhlidnu a uvidim vedle toho treba B&W Zeppelin Air, neco od Bose v podobne cene. Sahnu urcite opet po B&W. Muze to hrat jak chce, urcite to hrat spatne nebude, ale v tyhle kategorii uspech nevidim. Provedeni z dalky jak takz, kdyz vidim zaber z blizka tak si rikam proboha. Basaky zakryty lycrovejma puncochama (budto je videt nejaky kevlar woofer, nebo krasna cerna mrizka. Vyskovej reproduktor hlinik nebo titan ne nejakej lakovanej papir nebo plast. Proste secteno podtrzeno. B&W Zeppelin k ipodu,iphonu, ipadu, itunes pres Airplay. Ke jmenu Philips cca 20ooo nepolozim, a nevezmu si je domu. Muj nazor.

Vložte vlastní komentář

celý text