Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Podle mě je to přehypovaná věc… proč bych si měl stahovat po písničce skladby? jako nouzovka, ok, ale nic převratného na tom nevidím. V čem je ta zásadní věc, může mi to někdo říct? (neberte to jako trolling, fakt se na to ptám vážně)
  Díky

  Cloudové řešení obecně směřuje k tomu, že v budoucnu se jednak sjednotí všechny platformy, respektive nebude záležet na tom, zda se ke svému cloudu připojíme z PC, Macu nebo zesvého telefunu, ale také k tomu, že běžní lidé si nebudou muset kupovat drahé a výkonné zařízení, protože jim bude stačit pouze jakýsi terminál, pod ním si představte jakékoli zařízení s podstatně méně výkonným zařízením oproti běznému PC. Momentálně se řeší otázka, když se nedostanu k internetu, co pak? Prozatím mají cloudové systémy různé offline režimy a prozatím cloud jako OS má alespoň pro naše podmínky spoustu zábran, viz každý nemá dostatečně rychlý mobilní internet, který stále nepatří k nejrychlejším, má omezení FUP apod. Dobré řešení hlavně do budoucna, Apple nyní má cloudové řešení pro iTunes, Google zase v podobě cloudového kancelářského balíku, MS zase má řešení pro Office, cloud jako takový v různých formách je tu už vlastně delší dobu, jen se o to začalo mluvit až teď. Apple s tímto začal hlásat asi nejvíce a nyní se k němu začínají připojovat další. Ani Linux nezůstává pozadu, konkrétně Ubuntu One, obdoba MS Live! služeb.

  2 Jose: dík za obsáhlou odpověď, právě ta část: „Momentálně se řeší otázka, když se nedostanu k internetu, co pak?“ ve spojení s hudbou mi na tom neštimuje, protože hudbu dost často poslouchám třeba já i v místech bez ideálního signálu, Neplánovaně, dostanu chuť na poslech muziky a teď bych jí měl stahovat? To si ji radši nahraju na uložiště a mam jistotu, že si ji mužu zapnout kdekoliv kdykoliv.

  Cloud chápu spíš jako úložnu dokumentů, synchronizační nástroj v domácnosti, kde je víc hw s tím stejným obsahem a jako jakousi zálohu, kdyby se něco stalo s HDD nebo tak.

  U tý muziky mi to smysl moc nedává a v ČR tím méně.

  Ja osobne se na iTunes Match tesim. A vydim jako jasny prinos to, ze ted mi muzika zabira v macbooku air zbytecne moc mista. Doma pouzivam iMac, takze stale resim zda jsem si dal muziku do obou zarizeni nebo ne. To mi s cloudem odpadne a budu moc v macbooku nosit jen aktualne poslouchanou hudbu plus budu mit moznost streamovat i tu hudbu, kterou nebudu mit aktuanlne ulozenou. Jen doufam, ze i u nas tato sluzba bude fungovat.

  NO: Sám jste to zmínil:-) Kdyžse podíváte na nějaké prezentační video o iCloud, zjistíte, že představa Apple je následující. Přístroje typu iMac, Mac Pro, Mac Mini a obecně všechny MacBook budou mít všechny data lokálně (volba je samozřejmě na uživateli, u Air s malou kapacitou SSD si to moc dobře neumím přestavit) a mobilnější zařízení, tedy iPad (který já osobně používám jako databanku proveškerou hudbu), iPod a iPhone bude hudba jen na cloudu s tím, že věci které budu chtít mít u sebe pořád mám možnost si stáhnout do přístroje a mít je tam i bez připojení ke claudu. Celý iClaud není ale jen o iTunes, tedy obchodu s hudbou a videem, ale je to také cesta k bezdrátové synchronizaci a na tu se těším, od té doby, co je intrnet mě nebaví připojování kabelu a to je důvod proč využívám Exchange na Google. Dobrá náhrada pro někoho, kdo nechce platit za MobileMe, tedy do jisté míry cloudová zálězitost. iCloud je ale pro uživatele jako také zdarma, platí se jen některé služby, které každý potřebovat nemusí. Celkově se těším na iOS5 i iCloud, těmito inovacemi si mě Apple drží a neustále mě ujišťuje o tom, že jsem si za Apple nepřiplácel zbytečně, Android mě u telefonů láme už dlouho, Linux se mi stále líbí, ale praxe hlavně ohledně distribucí Linuxu mě zatím nepřesvědčila, Apple je dál a není se čemu divit, jaýkoli OS Apple je komerční záležitost a podporu tedy dává přímo výrobce ne jen komu ita, jak tomu u Linuxu bývá častěji. Navíc Apple má jednu zásadní výhodu. Kdo jiný si pro svůj hardware vyrábí i svouj software neo naopak chcete-li. Ideální řešení a i díky zo u Apple funguje tak jak funguje.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.