Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Kdy jste naposledy poslali za den víc esemesek, než zpráv na internetu? Vzpomenete si ještě na dobu, kdy jsme v tramvaji potkávali desítky lidí, kteří mačkali malinkatá písmenka na černobílých mobilech? Esemesky prostě jsou za zenitem. Dá se tomu vyhnout, nebo skončí v propadlišti dějin vedle telegrafů, disket a cédéček?

Kdo nikdy s nikým nenavázal vztah přes SMS. Bývalo to jednoduché, levné a nejrychlejší. Počet odeslaných esemesek každý rok rostl. A pak se něco stalo. Objevil se facebook a iPhone. Facebook je pro komunikaci mnohem rychlejší a pohodlnější (porovnejte si psaní na klávesnici s dotykovým displejem, mobil prohraje), navíc je úplně zadarmo. V iPhonu máme spoustu možností, jak si povídat bez nutnosti platit za posílání zpráv. Ať už chceme mluvit na gtalku nebo používáme aplikace, které posílají textovky skrz internetovou SMS bránu. A protože existuje SMS brána do všech sítí, nevyplatí se utrácet za klasické esemesky.

Esemesky si oblíbili důchodci

Podporu však esemesky mají u nečekané skupiny lidí. Textovým zprávám přichází na chuť stále více seniorů. Ti většinou už mají mobilní telefony a SMS jim přijdou výhodnější. Zároveň mají staří lidé větší respekt z moderních technických vychytávek a asi nehrozí, že by se z nich v brzké době měli stát zarytí jablíčkáři.

Dnes nejčtenější

Další články