Zavřít reklamu

Komerční sdělení: V devadesátých letech u nás zažili sms největší boom. Pamatuji si, že jsem tehdy dokázal přes esemesku vyřešit úplně všechno. Dneska bych se na to vykašlal. V době, kdy má i absolutní technologický analfabet svůj mail, facebook, twitter a skype začínají být esemesky tak trochu do počtu. Jediná varianta textování, která má ještě smysl je posílání sms zdarma.

Mám samozřejmě na mysli posílání sms z internetu. Jasně, to taky není žádná novinka. Na webu se dá najít spousta sms brán, které to umí. Většina z nich ale časem přestává fungovat nebo se alespoň zpoplatní. A to už potom není taková sranda. Tedy platit za to, že můžu dělat něco zadarmo, mi přijde zvrhlé. Nakonec se mi ale podařilo najít web, který určitě vydrží. Je to totiž Vodafone.

Je skutečně těžké uvěřit, že se sám telefonní operátor rozhodne umožnit posílání sms zdarma. Opravdu to ale funguje. Je to klasická sms brána v barvičkách Vodafonu, tak jak si ji dokáže každý představit. Umí to ale i další věci. Co jsem třeba nedávno hodně ocenil je možnost posílání mms. Jasně, ememesek člověk za tak moc neposílá, ale když už se ta příležitost objeví…

Možností jak posílat esemesky z netu je samozřejmě víc. Tahle varianta má tu výhodu, že pokud jste přímo na stránkách telefonního operátora, víte, že jste v relativním bezpečí, protože operátor by si nikdy nedovolil vás žádným způsobem podvést nebo dokonce spamovat nesmysly. Jo, vtipné by bylo, kdyby se „kucí z vodafonu“ rozhodli přidat ke své sms bráně ještě jeden upgrade. A sice to, čemu se v dobách největší slávy esemesek říkalo sms bomber, neboli sms bránu, která dokáže poslat v jednom okamžiku odeslat na jedno číslo větší počet zpráv. Pokud netušíte, jaký by to asi tak mělo smysl, tak se představte, co by váš telefon dělal, kdyby vám v jedné vteřině přišly stovky nebo ještě líp tisíce sms zpráv.

Dnes nejčtenější

Další články