Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Ja stejne nejako nechapu proc ta databaze, ktera pomaha urcovat polohu, obsahuje prave moji pozici a jeste s presnejma datama 10 mesicu zpet. Jak uz sem rikal, me osobne to nevadilo, ale todle vysvetleni mi prijde dost divny.

    Databaze neobsahuje tvoji polohu. Obsahuje polohy telefoních vysílačů a wifi routerů v okolí + časovou značku poslední žádosti o tuto polohu. Aby případné vypočítávání tvé polohy (např v Maps aplikaci), které probíhá na telefonu, proběhlo rychleji. To že obsahuje až rok zpětně je chyba, kdy pro tyto data nastavili napevno limit 2MB v systému a nedošlo jim že se tam vleze tolik dat a nebudou se přemazávat.
    Co lidi asi mate že nezávisle na tomto každý iphone anonymně posílá právě polohy wifi a telefoních vysílačů ve svém okolí + časovou značku (aby se dala ověřit aktuálnost). Tímto se právě buduje zmíněná databáze, jejiž kousky se pak stahují do iph (to je právě ta slavná consolidated.db).
    Aby se někdo dostal k této databázi musel by mít fyzicky váš telefon. I potom by věděl pouze polohy těchto vysílačů (z čehož si může vaš pohyb dovodit,ale ne nijak přesně, zvláště když se ke každé poloze vztahuje jen jedna časová značka, ta poslední) Předpokládám však že pokud má někdo váš telefon asi vás trápí jiné věci:)

    No jedne věci nerozumím. Žijeme v matrixu, vaše zdravotní data někteří dobrovolně převedli do digitální podoby, na facebooku a jiných službách sdílíte velmi soukromá data, vaše kreditka o vás říká kolik máte kde to máte, kde to utrácíte a za co. Operator vi i cim si cistite zuby, gmail a dalsi vi jake milence pisete a co za sprostarny. Vaše MHD karta (nevím jak jinde ale v Liberci ano) vas nuti pipnout si pri nastupu takze uz se vi cim jezdite a odkud a ted si tu lidi rvou vlasy z toho ze nekdo uklada polohy BTS? proboha probudte se. Digitalni stopa dnesniho veci je podstatne komplexnejsi a sofistikovanejsi nez tahle apple bublina tak nepropadejte nekteri panice vse je v poradku.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.