Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Zdravím :)
  Firefox jsem vyzkoušel hned po uvedení a podle mě mají vývojáři někde malý bug.
  Aplikaci jsem normálně stáhl, přesunul do aplikací, spustil … a musím uznat že víc se mi sekal jen IE9 beta na Windowsu …
  Klikl jsem na „nová záložka“ a na chvilku zamrzl prohlížeč, to samé když se načítala stránka, nevím čím to je ale z nějakého důvodu jakákoliv činnost měla vliv na běh prohlížeče.
  Možná je jen potřeba po instalaci restartovat Mac (pochybuji) nebo znát nějaké kouzelné slovíčko … opravdu nevím.
  Zkuste sami a dejte vědět jestli je to jen u mě nebo i u dalších.
  Díky a zatím nazhle
  Marek Zeman

  To Marek Zeman:
  Používám MAC OS X 10.6.7. tedy v jeho poslední verzi a s podobným problémem jsem se nesetkal, stahoval sem firefox 4 z jeho české odnože stránek http://firefox.mozilla.cz/ kde je verze přímo v CZ jazyce…což by ale neměl být rozdíl pokud jsi stahoval verzi v EN! Firefox běhá opravdu rychle a zdá se že snadi „rychleji“ než Safari…pouze subjektivní dojem – netestováno!

  Nicméně narazil jsem na jiný problém…ono „Panorama“ resp. „Okno panelů“ jsem chtěl využívat jakožto takovou náhradu Speed dial integrovaného v Safari, nebo používané jako rozšíření pro samotný Firefox, nicméně ono Panorama si při zavření celého firefoxu (cmd+Q) nepamatuje mone předchozí nastavení! Buďto jsem nepochopil jeho zamýšlenou fuknci a nebo je chyba jenom u mne?

  Stejně tak pokud otevřu Panorama přidám do mnou vytvořeného „okna“ nějakou novou stránku, ta se otevře v tabu (záložce) a jakmile ji zavřu zmizí i z onoho „okna“ v Panorama!

  Možná to má ještě své mouchy, ale obdobný postup jsme odzkoušeli na Linuxu a tam si Panorama pamatuje vše co uživatel pozměnil! Na MACu to asi bude bug, nebo je to bug u mne :-)….jinak, první dojmy s nového FF 4 jsou velice příjemné…

  Áha, tak jsem zjistil že se seká jen chvíli, vlastně než si vše proklikám, klikáním se veškeré animace a panely načtou do ramky a pak vše běhá krásně svižně. Ale stejně jsem věrný Chrome. Hlavně kvůli synchronizaci záložek.
  A Firefox jsem také zkoušel již na verzi 10.6.7, a dnes při 2. testování jsem také zjistil že si nepamatuje skupiny panelů, musím pak kliknout na „Obnovit poslední relaci“ čímž je obnoví …

  Mám výtku k vzhledu: mám zobrazený panel záložek (nebo lištu záložek/oblíbených) a Firefox 3 na Mac OS nezobrazoval u záložek ikony to pro mě byla extrémní výhoda oproti Windows protože se tam těch záložek(oblíbených jak chcete) vešlo víc nyní to Firefox 4 zobrazuje i s ikonami a to na 13″ MacBooku je fakt špatné a záložek se tam vleze jen polovina. doufám že to vyřeší a půjde ty ikony nějak deaktivovat.

  Marek Zeman > synchronizaciu ma aj Firefox (od 3.6 ako doplnok, 4ka vstavane) a funguje to perfektne. Dokonca to synchronizuje aj iPhone prehliadac cez aplikaciu Firefox Home na AppStore. Rozhodne Firefox 4 odporucam, tiez som presiel z Chromeu a po pociatocnom nezvyku som stastny ako blcha :)

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější