Zavřít reklamu

iphone-video-converterPokiaľ vlastníte iPhone, iPod alebo iPad, určite ste už riešili alebo riešite otázku ako dostať video do vášho zariadenia, pretože nie všetky formáty tieto zariadenia podporujú. Keď patríte medzi menej náročných užívateľov, určite si vystačíte alebo už používate QuickTime Player (ktorý nájdete v každom Macu) + Perian (kódeky pre QuickTime). Stačí, keď spustíte prehrávanie videa a v hornom paneli zvolíte položku ,,Share”. Video následne môžete exportovať do iTunes, MobileMe Gallery alebo YouTube. QuickTime sa vám už postará o správny formát. Jednoduchšie a rýchlejšie to už asi ani nemôže byť.

HandBrake

HandBrakeAk ste však náročnejším a chcete konvertovať videa pre iPhone, iPod a iPad s titulkami, kapitolami, … , tak vám QuickTime stačiť nebude. Myslím si, že najrozšírenejším a najpoužívanejším konvertorom je HandBrake, o ktorom ste sa už mohli dočítať v mnoho diskusiách alebo článkoch. Tu máte možnosť nastaviť si len dva formáty: MP4 alebo MKV. Taktiež má možnosť pokročilejších nastavení videa, zvuku,  titulkov, … Tie sa  takisto hodia napríklad pri konvertovaní filmu do iPadu. Osobne ma zaujalo, že keď sa vám konvertuje video, ikona v docku vám ukazuje stav, takže jediným rýchlym pohľadom do docku zistíte, koľko ešte zostáva. Super je, že konvertovanie kedykoľvek môžete pozastaviť a neskôr znova spustiť. V pravej časti okna máte na výber zo zariadení, kde keď si vyberiete svoje zariadenie, HandBrake sa postará o správny formát a ďalšie menšie nastavenia. Čo mi však chýba, je možnosť, že po dokončení konvertovania sa počítač sám vypne.

iSkysoft iPhone Video Converter

iskysoft_video_converterKeď ste ešte náročnejší, chcete viacej druhov formátov, tak je tu pre vás iSkysoft iPhone Video Converter. Po spustení sa vám otvorí prehľadné okno, kde nájdete aj ,,tutoriál”. Ten vám vypíše postup krokmi a prevedie vás základnými krokmi. Plusom je aj jednoduché editovanie videa priamo v konvertory. Video môžete zostrihať, orezať alebo pridať nejaký efekt. Žiadny Final Cut nečakajte, ale na drobnejšie úpravy je určite super. Čo nemal ani QuickTime, ani HandBrake, je zadanie názvu videa priamo v konvertore, čo oceníte najmä pri konvertovaní veľkého množstva videí. Na výber máte aj z väčšieho množstva formátov videí: .mp4, .m4v, .mp4, dokoncaj aj .mp3, .m4a, .aac a .wav. Pri menení formátu vám ukazuje aj veľkosť, aká bude po prekonvertovaní súboru. Túto funkciu však majú aj QuickTime a HandBrake. Oceníte aj možnosť zlúčiť viacero videí do jedného videa. Keď však chcete konvertovať film z DVD, s viacerými jazykmi alebo titulkami, tento konvertor vás sklame. Budete si musieť kúpiť iný konvertor od tejto spoločnosti a to DVD to iPhone Converter. Okrem väčšieho zisku spoločnosti nerozumiem dôvodu, prečo tieto dva konvertory nezlúčili do jedného. Keď už kliknete na tlačidlo ,,Convert”, spustí sa konvertovanie, kde môžete pozerať práve konvertované video. Nájdete tu aj možnosť vypnúť PC po skončení konvertovania, ale aj otvorenie priečinka do ktorého sa video uloží po skončení konvertovania. Takisto ako HandBrake môžete konvertovanie pozastaviť a neskôr znova spustiť.

Záver

Každí z vás musí vedieť, čo od konvertora očakáva a podľa toho si ho vybrať. Osobne mi v 90% prípadov úplne vystačil QuickTime Player s Perianom. Tento spôsob najviac vyhovuje, ale ako som napísal, je to len vec názoru.

  • Perian si môžete zadarmo stiahnuť tu.
  • HandBrake si môžete siahnuť tu zadarmo na Mac aj Windows.
  • iSkysoft iPhone Video Converter pre Mac si môžete kúpiť tu za $19.00.
  • iSkysoft iPhone Video Converter pre Windows si môžete kúpiť tu za $29.95.

Dnes nejčtenější

.