Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Můžu se zeptat můj macbook se přehřívá a míň vydrží na baterku.Byla taková klávesová zkratka kteoru jse drželi při zapnutí a vše se zlepšilo nevítě někdo?

  super clanok, hlavne pre tych co presli z windows :-)
  ja prs. o Radu
  – aku skratku pouzit, ak chcem natrvalo nieco zmazat – vo win to bolo shift+del
  – ak chcem zvacit obsah – napr. pismo doslej spravy v maili
  – ak ak chcem zmeni interval – ak nepracujem na macu, aby sa uspal napr.nie o 3 min, ale napr. az o 10 min
  dík

  ok, dík moc

  k tomu bodu 2 – to gesto mi funguje len pri Safari, ale ak si chcem zvacsti pismo došlej posty (my postarší :-)), nic ani tuk

  a ešte jedna otázka – vo windows ked som myškou prešla na dátum, vyroloval sa mi automaticky kalendár, daké niečo na macu nie je ?

  Ahoj, prosim o radu. Pisem vo Worde, prip pisani si mozem nastavit jazyk SK, ale pri spusteni kontroly pravopisu a gramatiky, mi word ohlasi, ze tam nie su ziadne gramaticke chyby. Nie je to vsak pravda, su tam, ale nie su „podciarknute“ cervenou vlnovkou. Myslela som, ze je chyba pri nastaveni v slovniku, ale tam na vyber SK nie je. Word je slovensky. Neviete mi poradit, kde to nastavit? Dakujem:-)

  jako zrakově postižený jsem plně odkázán na klávesové zkratky, kterých je na Macu požehnaně :) a které po roce a půl plně ovládám včetně balíku iWork. Tento výčet obsahuje ryze jen základní ovládání systému MAC OS X a ještě ke všemu starší verze. Od verze tuším 10.8.5 až do aktuální verze 10.9.5. už neplatí na vhození položky do koše zkratka cmd + delete a na vysypání koše cmd + shift + del, ale nově je to cmd + backspace pro vhození do koše a pro vysypání slouží zkratka cmd + shift + backspace.

  Tedy aktuální – ona už je 10.10 ale já mám na mysli aktuální plně funkční systém a né tu náhražku a spatlaninu, kterou si dovolili označit jako revoluční systém, kde změnili hromadu zkratek. Pokud jde o verzi 10.10. tak tam nevím, zda to funguje protože tam to je celé překopané a to bude zas tak na rok práce se všechno naučit je to děs to jakou cestou Apple jde.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.